راهنمای پنل کاربری

ثبت‌نام و ورود

در صفحه اول سامانه، پس از کلیک بر روی دکمه ورود، شماره تلفن پرسیده می‌شود. پس از وارد کردن شماره تلفن، کد شناسایی برای شماره وارد شده پیامک خواهد شد که در صفحه بعد با وارد کردن آن امکان ورود به سامانه فراهم می‌شود.
جهت ثبت‌نام به عنوان توسعه‌دهنده، کافیست تا مشخصات خود را در صفحه "مشخصات کاربری" وارد کرده و جهت بررسی، ایمیلی با عنوان "بررسی مشخصات کاربری" و با متن توضیح کوتاهی از سرویس خود به آدرس info@piqo.ir بفرستید. پس از انجام بررسی‌های لازم، دسترسی توسعه‌دهنده داده خواهد شد.


پنل توسعه‌دهنده

پس از ورود به سامانه و اخذ مجوز توسعه‌دهنده، شما در صفحه‌ای قرار دارید که در سمت راست آن منوی "توسعه‌دهندگان" با زیرمنوهای "برنامه‌ها" و "مشخصات کاربری" و منوی "کاربر" با زیرمنوهای "لیست اشتراکات" و "لیست تراکنش‌ها" را می‌بینید.


تعریف محصول جدید

در صفحه "برنامه‌ها" لیست تمام برنامه‌های تعریف‌شده توسعه‌دهنده مشاهده می‌شود. توسعه‌دهنده امکان تعریف برنامه جدید، ویرایش و حذف برنامه‌های تعریف شده قبلی را دارد. جهت تعریف برنامه جدید با کلیک بر روی "ایجاد برنامه جدید"، فرمی به شما نمایش داده می‌شود که در آن با وارد کردن نام، شناسه، توضیحات برنامه و کلید RSA، می‌توانید برنامه جدید را تعریف کنید.

  • نام(اجباری): نام برنامه جدید
  • شناسه(اجباری): جهت شناسایی برنامه در هنگام استفاده از آیتم‌های فروشی درون برنامه
  • توضیحات(اختیاری): توضیحاتی درباره برنامه
  • کلید RSA(اجباری): کلید عمومی برنامه شما. نحوه تولید کلید عمومی در قسمت تولید کلید RSA توضیح داده شده است

تعریف آیتم فروشی جدید (کالا)

با کلیک بر روی نام هر برنامه در لیست برنامه‌ها، در صفحه برنامه، می‌توانید لیست کالاهای مربوط به آن برنامه را مشاهده نمایید. در این صفحه امکان اضافه کردن، ویرایش و غیرفعال‌کردن کالا وجود دارد. جهت اضافه کردن کالای جدید، بر روی تب "ایجاد کالای جدید" کلیک کنید. پس از وارد کردن نام، توضیحات، مبلغ، نوع اشتراک، تاریخ شروع و تاریخ پایان کالا، می‌توانید آن را به برنامه اضافه کنید.

  • نام(اجباری): نام کالای جدید
  • توضیحات(اجباری): توضیحاتی درباره کالا
  • مبلغ(اجباری): مبلغی که برای فروش کالا تعیین کرده‌اید. این مبلغ به ریال وارد می‌شود.
  • اشتراک(اجباری): نوع کالا که می‌تواند یک‌بارخرید یا اشتراکی باشد. در کالای یک‌بارخرید، کالا یک‌بار خریده می‌شود و مبلغ آن پرداخت می‌شود. در حالت اشتراکی، در بازه زمانی تعیین شده مبلغ مورد نظر از کاربر کاسته شده و اشتراک کاربر تمدید می‌شود.
  • تاریخ شروع(اجباری): زمانی که کالا می‌تواند در اختیار کاربران قرار گیرد و فرآیند فروش انجام شود.
  • تاریخ پایان(اجباری): زمان منقضی شدن کالا که پس از آن امکان فروش کالا وجود ندارد و کالا منقضی می‌شود.

گزارشات فروش

در صفحه هر برنامه، در تب "گزارشات"، گزارشات فروش در هر برنامه قابل مشاهده است. در این قسمت میزان درآمد و تعداد تراکنش‌ها در هر روز بر روی نمودار نمایش داده می‌شود و همچنین تراکنش‌های صورت گرفته بر روی کالاهای آن برنامه در جدولی نمایش داده می‌شود.